Dla rodziców

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (monitoring)

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w związku z prowadzonym monitoringiem wizyjnym na terenie niepublicznego żłobka „Groszek”

 

ADMINISTRATOR
Administratorem Państwa danych osobowych jest Mtc Jolanta Korytko, ul. Norwida 1/2, kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CELE PRZETWARZANIA, PODSTAWY PRAWNE
Państwa dane przetwarzane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób
i mienia oraz dbania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.

ODBIORCY DANYCH:
Zapis z monitoringu może być udostępniony w ściśle określonych przypadkach na podstawie przepisów prawa organom policji oraz pozostałym uprawnionym do pobrania zapisu organom publicznym.

CZAS PRZETWARZANIA:
Nagrania obrazu z monitoringu wizyjnego przechowywane są przez okres 30 dni. Po upływie tego okresu uzyskane w wyniku monitoringu wizyjnego nagrania obrazu, podlegają zniszczeniu z wyjątkiem sytuacji w których nagrania obrazu stanowią dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie prawa. Wówczas nagrania zostaną zabezpieczone a termin przechowywania obrazu z monitoringu ulega przedłużeniu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

TWOJE PRAWA:
Informujemy, że przysługują Państwu następujące prawa wynikające z RODO*:
prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych;
prawo żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych;
prawo wniesienie skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwości przebywania na obszarze monitorowanym.


* Mowa o Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE

 

Regulaminy i informacje

 

  

© 2018 Żłobek Groszek w Nysie